Prvo, ako čaša stoji pored kreveta tokom noći, može doći do nakupljanja bakterija. Iako voda sama po sebi nije problem, prašina i sitne čestice iz vazduha mogu se nakupiti u vodi, čime dolazi do kontaminacije. Iako ovo nije nužno opasno, nije baš ni idealno.
Takođe, ako stalno osećate potrebu za vodom noću, to može biti znak da tokom dana niste uneli dovoljno tečnosti. Naša tela bolje reaguju kada vodu unosimo u toku dana, u manjim količinama, a ne da se oslanjamo na noćnu hidrataciju.
I na kraju, telo noću smanjuje potrebu za tečnošću, jer ne trošimo energiju kao tokom dana. Previše pijenja pre spavanja može izazvati česte odlazak u toalet, što naravno može poremetiti san.
Foto: Freepik.comZbog svega navedenog, bolje je da vodu pijete tokom dana, u dovoljnim količinama, i da izbegavate ostavljanje čaše pored kreveta. Tako ćete osigurati da ostanete hidrirani i da spavate mirnije.
Ako voda stoji neko vreme, može promeniti ukus. Izloženost vazduhu može uticati na svežinu vode, pa ona može postati manje osvežavajuća i prijatna za pijenj
Autor:
J.B.
Izvor:
Svet Plus