Foto:Pixabay
Stručnjaci ističu važnost pripreme i pravilnog reagovanja kako bismo se zaštitili od njihovih potencijalnih negativnih posledica.
Otkrijte korisne savete i metode koje vam mogu pomoći da se prilagodite ovim izazovima i sačuvate svoje zdravlje i dobrobit.
"Organizam ne može da se aklimatizuje tako brzo, posebno kod hroničnih pacijenata, ali nije neuobičajeno da i zdravi reaguju na ove vremenske prilike," rekao je dr Jasmin Osmanović i objasnio kako se prilagoditi veoma toplim vremenskim uslovima.
"Savetuje se hidratacija, povećan unos tečnosti. Mora se prilagoditi ishrana. Treba unositi više svežeg voća i povrća, da hrana ne bude teška i masna. Treba svojim odevanjem da se prilagodimo vremenskim uslovima. Da štitimo glavu ako smo na otvorenom suncu, kapom ili šeširima. Postoje načini, ali i za pripremanje organizma za ovakve vremenske prilike treba i vremena. Ako to ne radimo na vreme, ne možemo ni za ovih par dana," dodaje.
Visoke vrućine i promena mesečeve mene:
"Povišena temperatura stvara nervozu, samim tim je pojačana i agresivnost. Ponekad ima i mesečeve mene. Svi se plaše punog meseca, ali je Mlad mesec mnogo teži. Tako da se mi uvek pripremamo i ne iznenadi nas nikad. Nisu to neuobičajene stvari za nas, u hodu rešavamo situaciju na zadovoljstvo pacijenata i nas," zaključio je načelnik Hitne pomoći u Šapcu, Jasmin Osmanović.
Autor:
J.B.
Izvor:
Svet Plus