Kasno jedete
Preskakanje doručka je jedna od najgorih stvari koje mogu da se dese, jer to usporava metabolizam, a otežava mršavljenje. Kada jedete u roku od sat vremena, na taj način podstičete organizam da brže vari hranu i pretvara je u energiju koja vam je potrebna. Važno je imati u vidu da šolja kafe nije doručak, već obrok koji ima oko 350 kalorija. Probajte i da jedete redovno jer to omogućava stabilan nivo šećera u krvi. Ovo je bitno jer nagli pad šećera podstiče telo da potrebno gorivo dobije sagorevanjem mišića.
Ne vežbate
Istraživanje je pokazalo da pozitivan učinak na ubrzavanje metabolizma i brže sagorevanje kalorija traje do 24 sata nakon vežbanja, a jutarnje vežbe sagorevaju više kalorija od onih koje se izvode kasnije u toku dana. U jutarnju rutinu najbolje je da se uključe jače kardio vežbe, ali u kraćim vremenskim intervalima u skladu sa kondicijom.
Ne dižete tegove
Mišićna masa sagoreva kalorije, a dobije li se samo četiri i po kilograma mišićne mase, dnevno se sagori 100 kalorija više. U jutarnju rutinu uključite trening izdržljivosti i za desetak minuta metabolizam će raditi.
Autor: M.P.
Izvor: magazin.ba
Foto: FitnessWithNicholas
Izvor:
Svet Plus