Ostalo

Sme�no

EURO 2024: Španija je prvak Evrope! (FOTO)

U dramatičnom finalu EURO 2024. godine, koje se održavalo u Nemačkoj, reprezentacija Španije je osvojila titulu prvaka Evrope pobedivši Englesku sa 2:1.

EURO 2024: Španija je prvak Evrope! (FOTO) Foto: YouTube printscreen/RTS

Finale EURO 2024, održano je na prepunom stadionu u Berlinu, a utakmivca je oduševila  navijače širom sveta.

Prvo poluvreme bilo je veoma izjednačeno, a oba tima su imala nekoliko dobrih prilika za postizanje gola. Ipak, proteklo je bez golova.

Drugo poluvreme donelo je još više uzbuđenja i napetosti. Španija je već u drugom minutu drugog poluvremena povela golom Vilijamsa. Kol Palmer u u 73. minutu uspeo je da izjednači i finale učini još uzbudljivijim.

Presudan trenutak dogodio se u 86. minutu, kada je Mikel Oyarzabal postigao spektakularan gol za Španiju, osiguravši pobedu svojoj ekipi.

Ovo je treća titula evropskog prvaka za Španiju, koja je ponovo dokazala svoju superiornost na evropskoj fudbalskoj sceni.

Engleska reprezentacija, iako razočarana porazom, pokazala je odličnu igru i borbenost tokom celog turnira.

Navijači Španije širom sveta slave ovu veličanstvenu pobedu, dok fudbalski stručnjaci već analiziraju ključne momente utakmice i taktike koje su dovele do trijumfa španskog tima.