Prva stvar koju treba imati na umu jeste ishrana. Konzumiranje hrane koja je bogata antioksidansima može mnogo pomoći. Hranite se zdravo i uvedite u dnevni meni voće i povrće: borovnice, spanać, brokoli, prokelj i šargarepe koji sadrže vitamine C i E, a koji su ključni za očuvanje zdravlja kose.
Možda je teško izvodljivo ali je veoma važno smanjiti stres na minimum.Stres može negativno uticati na zdravlje kose, uključujući i pojavu sedih dlaka. Pronalaženje vremena za opuštajuće aktivnosti poput meditacije ili šetnje može imati pozitivan uticaj na celokupno zdravlje kose.
Pravilna nega kose je takođe ključna. Treba koristiti blage šampone i balzame, izbegavati preterano tretiranje kose hemijskim sredstvima i redovno je hidrirati kako bi se očuvala njena prirodna boja.
Korišćenje
prirodnih ulja poput kokosovog, bademovog ili ulja jojobe može biti korisno za masažu kože glave. Ovo može poboljšati cirkulaciju krvi i ojačati folikule dlake, što može doprineti očuvanju pigmentacije kose.
Redovne posete frizeru takođe su bitne.Redovno skraćivanje krajeva može pomoći u očuvanju zdravlja kose i sprečiti lomljenje, što može odložiti pojavu sedih dlaka.
Iako se pojava sedih dlaka ne može u potpunosti izbeći, pravilna
nega kose i životni stil mogu doprineti odgađanju ovog prirodnog procesa. Važno je zapamtiti da prihvatanje promena koje donosi starenje ključno za očuvanje samopouzdanja i unutrašnjeg mira.