Lepota

Ljubav

Loše navike stvaraju probleme! Higijena je pola lepote i zdravlja!

Loše navike stvaraju probleme sa kožom lica i tela, pa ih se zato što pre treba rešiti! Higijena je pola lepote i zdravlja! Nudimo vam praktične savete koji će vaš dom učiniti blistavim, a celokupan izgled negovanim koliko danas!

Loše navike stvaraju probleme! Higijena je pola lepote i zdravlja! Svet Plus




Naravno da se dame trude i svakodnevno dezinfikuju i neguju prostor u kom borave. Slično je i sa muškarcima, mada se oni više posvećuju sitnim popravkama unutar kuće. Ukućani se trude da higijena bude na zavidnom nivou, ali neretko propuštaju sitnice! Sitnice koje dovode do neujednačenog tena lica, prevremene pojave bora i generalno narušavaju imuni sistem tela. Evo o čemu je reč!


1. Redovno i pravilno menjanje posteljine


Stavili smo menjanje posteljine na prvo mesto, zato što istraživanja pokazuju da ne treba da bude ni često, a ni retko! Neke od dama navode da obično menjaju posteljinu dva puta mesečno i da je kupuju na osnovu boje i dezena.

Prvenstveno treba da biraju prijatne pamučne materijale koji prijaju koži čitavog tela. Ukoliko je posteljina satenska neće upijati znoj, pa se na koži mogu mogu pojaviti svrab i sitan osip u toku letnjih meseci. Sa druge strane, izbor jastučnice može biti od ključnog značaja za nastanak bora! Grubi materijali gužvaju kožu lica i vrata tako da ona brzo gubi tonus. Već u ranim tridesetim pojavljuju se sitne bore uz usne ali i linije koje prate dekolte i vrat! Zato žene treba pametno da biraju posteljinu. Tačnije treba da posvete nekoliko trenutaka i pročitaju deklaraciju posteljine, a zatim detaljno da opipaju materijal. Jagodice prstiju najsenzibilniji su deo tela tako da mogu prepoznati prijatne i nežne materijale.

U toku noći se znoj i čestice prašine mešaju unutar tkanine, a kada se odloži u plakar, bakterije se uvlače u frotir, jorgan ili ćebe, a u dušeke stenice. Eto štetočina koje jedva čekaju da dospeju do epiderma i probiju njegov zaštitni sloj. Stvaraju se različiti ekcemi kod suve kože lica dok se na masnoj koži pojavljuju bubuljice.

Zato se preporučuje menjanje posteljine jednom nedeljno na visokoj temeperaturi da bi se ubile štetočine!


2. Dezinfekcija sanitarija


Sjajne i blistave sanitarije san su gotovo svake dame! Koliko god se trudile da budu dezinfikovane, na kraju dana na njima ostaju tragovi korišćenja. Usput se nakupljaju mikroorganizmi, pa ukoliko ih ne dezinfikuju ponovo stići će do četkica za zube i kozmetike.

Nije rešenje odlazak u prodavnicu i kupovina najačeg sredstva za dezinfekciju sanitarija. Često kiseline mogu izazvati alergijsku rekaciju pojedinca, u vidu gušenja ili osip na koži ruku i lica. Kako bi sve to izbegle, dame prave blago ali efikasno sredstvo za čišćenje kupatila!

Mešavina pola omiljene tečnosti za sudove sa šoljom sode bikarbone može izbeleti sanitariju u kupatilu. Ukoliko se smeša nekoliko minuta ostavi na kupatilskim sanitarijama uspešno će skinuti nečistoće, masnoću i kamenac. Pripadnicama lepšeg pola mešavina deterdženta i sode je omiljena jer nema neprijatnog mirisa i kiselina loših za čitav organizam! Odlična je i za pranje sudopere.

 

Preporodite kožu lica ishranom! Pet namirnica za lepotu!







3. Čišćenjem četkica za šminkanje sprečava se nastanak potkožnih bubuljica


Na četkicama za šminkanje nagomilavaju se ostaci senke, bronzera, rumenila pa čak i određenih vrsta korektora! Žene ih koriste nekoliko minuta, a zatim odlažu u neseser ili činiju, gde bakterije imaju čitav dan na raspolaganju da ih napadnu. U dlačicama četkica za šminkanje stvara se leglo mikroorganizama i zato je potrebno pravilno ih očistiti.

Svako zanemarivanje četkica za šminkanje dovodi bakterije do epitela pa se narednog jutra pojavljuju potkožne bubuljice. U zavisnosti od tipa kože lica mogu se pojaviti i sitne, beličaste bubuljice koje svrbe i ruše samopouzdanje. Zašto to dozvoliti? Potrebno je nekoliko minuta za dezinfekciju četkica za šminkanje.


U drogerijama pronalazimo sredstva za pranje četkica, koja deluju poput odmašćivača. Tačnije, sposobna su da uklone masne tragove šminke sa vlasi četkice bez obzira da li je od prirodne dlake ili je sintetička. Jednostavno dame nakapaju nekoliko kapi na samu četkicu i lagano je istrljaju. Čitav proces ne sme biti grub, kako vlasi dlake ne bi otpale sa četkice za šminkanje! Ponekad u žurbi može biti od pomoći obična tečnost za sudove. Nanosi se u maloj količini, bukvalno jedna do dve kapi. Četkica se mora temeljno isprati kako tečnost ne bi irtirala kožu lica. Ukloniće sve teške čestice poput aluminijuma sa vlasi, što je svakako njena prednost!

Osetljivoj koži lica ne prijaju hemikalije pa je važno posvetiti nešto više vremena čišćenju četkica. Bebi sapun i drugi sapuni sa glicerinskom osnovom skinuće nečistoće sa vlasi četkice, ali se ona mora temeljno oprati. Kako je sapun blag potrebno je pustiti vruću vodu koja će sa sobom odneti masnoće. Sada su četkice za šminkanje spremne za sušenje!

Stručnjaci ne preporučuju sušenje četkica u kupatilu, jer će se na mokre vlasi zalepiti mirkobi. Najbolje je raširiti peškir i odložiti četkice u prostoriji koja se trenutno najmanje koristi. Za dvadesetak minuta biće kao nove, nežne i spremne za korišćenje!


4. Pravilno odlaganje kozmetike održava je kvalitetnom


Kupovinom kreme za lice koja hidrira kožu omogućava se ujednačen ten narednog jutra. Usled neadekvatnog odlaganja prirodne kreme u frižider gubi se koncentracija aktivnih sastojaka. Ne postižu željeni efekat i sam rok trajanja kreme se smanjuje!

Sledeća greška tiče se čestog sušenja maskare i tečnog pudera. Nepravilnim zatvaranjem ambalaže vazduh prodire među čep potpuno isušujući korektivnu kozmetiku. Zato kozmetolozi na svojim seminarima preporučuju čuvanje šminke u neseseru, štiteći je od toplote, vazduha i vlage!

Još tekstova o nezi i lepoti možete pročitati OVDE.

Viber

Autor: O.J
Izvor: Žena

Povezane vesti:


>