Jezivi dokumentarac! U neke detalje je teško poverovati! (VIDEO)
Šta biste uradili kada bi vam mama rekla da ste previše bolesni da biste išli u školu? Da ste spori, imate rak, ne možete da hodate? Šta bi se desilo kada biste godinama posle toga saznali da je sve to bila laž? Jezivi dokumentarac! U neke detalje je teško poverovati!
To je siže filma "Mommy Dead and Dearest", dokumentarca HBO koji je 15. maja premijerno prikazan. Film istražuje istinitu priču o Džipsi Rouz i Di Di Blanšard, koje su na prvi pogled idealna majka i ćerka, sve dok Di Di nije pronađena izbodena i mrtva, po nalogu ćerke.
U junu 2015. prijatelji i porodica su bili šokirani kada su videli čudnu poruku na Fejsbuk strani Džipsi Rouz: "Kučka je mrtva!" Kasniejt og dana, beživotno telo njene majke Di Di je pronađeno u njihovoj kući u Springfildu.
Priča je dospela na naslovne strane ne samo zbog brutalnog ubistva već i zbog toga što su Blanšardove bile poznate ličnosti. Preselile su se u Misuri posle uragana Katrina i uskoro privukle pažnju lokalnih medija. Mala devojčica u invalidskim kolicima je preživela uprkos svemu, zadržala je i vedar duh zahvaljujući svojoj brižnoj i hrabroj majci. To je bilo daleko od istine.
Ispostavilo se da je Di Di imala Minhauzen sindrom, uznemiravajući psihopatološki poremećaj, gde staratelj preuveličava, fabrikuje i indukuje bolest druge osobe kako bi dobio pohvale i divljenje kada žrtvi ukaže brigu i pomoć. Sve je počelo kada je Džipsi Rouz bila beba. Njen otac Rod, koji je jedan od sagovornika u filmu, objašnjava da je Di Di još tada počela da priča da im je ćerka bolesna, da objašnjava redak hromozomski defekt i mišićnu distrofiju. Tokom godina, lista navodnih simptoma je rasla, a na spisku su bili leukemija, mentalni poremećaji, nesanica,...Majk je Džipsi ugradila cevčicu za hranjenje, obrijala joj glavu jer "bi ionako kosa opala sama" i lagala je o godinama ćerke.
U neke detalje je teško i poverovati, na primer da su lekari verovali u majčinu priču i vršili bespotrebne operacije na Džipsi Rouz. Di Di joj je davala velike količine lekova (prepun ormar, ne ormarić) koji su izazivali simptome zbog kojih su lekari uspostavljali dijagnoze.
Tokom odrastanja Džipsi je poela da preispituje svoj život. Zašto ne može da ima prijatelje? Zašto ne sme da ima mobilni telefon? Zato se okrenula Internetu, da bi došla do odgovora na svoja pitanja. Tu je upoznala Nikolasa Gaddžona. Zaljubili su se onlajn, i shvatili da je jedini način da budu zajedno da Di Di pobegne.
U ovom trenutku verovatno već mislite -sve je to jako zajebano. Nemate predstavu koliko. Ova priča je na kraju krajeva o mentalnom zdravlju, ali istovremeno i o zločinu, društvenim mrežama, odnosu prema ljudima s posebnim potrebama, seksualnom buđenju i ukradenom detinjstvu.
U dokumentarcu se mnogo detaljnije bave motivacijom ubistva, nego samim činom.
Posle ubistva majke Džipsi je završila u zatvoru i izgleda potpuno drugačije od bolesnog deteta u koje je majka pretvarala godinama. Ona je vrlo svesna šta je uradila, ali staje u svoju samoodbranu. Da li je naslućivala šta joj majka radi? Uostalom ukoliko manipuliše gledaocima filma, učila je od najbolje.
Džipsi i njen dečko su optuženi za prvostepeno ubistvo, a u julu 2016. Džipsi se izjasnila da je kriva za drugostepeno ubistvo. Njen dečko čeka suđenje i tvrdi da je Di Di ubio da bi oslobodio Džipsi.
Ostale teme vezane za filmove i serije možete pogledati OVDE
Autor:
O.J
Izvor:
Noizz